O nás
Novinky
Fotogalerie
Videa
Diskografie
Hudební ukázky
Repertoár
a programové varianty
Napsali o nás
Kontakt
TOPlist
TOPlist

Irena Herajnová (1979)

Pochází z muzikantské rodiny s více než stoletou tradicí. Na housle začala hrát již v pěti letech na ZUŠ v Karlových Varech. V roce 2000 absolvovala Konzervatoř v Plzni u prof.J. Holotové a na akademii múzických umění v Praze studovala bakalářský a magisterský stupeň ve třídě prof.I. Štrause. Stala se laureátkou soutěže Konzervatoří (2.cena 1995, 1.cena 2000). Vystoupila několikrát jako sólistka s Plzeňskou Filharmonií (F.Mendelssohn-Bartholdy, A.Chačaturjan, S.Prokofiev).

Byla vybrána do mezinárodních orchestrů: European Union Youth Orchestra (1997), aby reprezentovala ČR na koncertním turné v evropských metropolích (Luxemburg, Londýn, Moskva, Berlín, Limoges, Edinburgh) pod taktovkou Bernarda Haitinka. V roce 1999 se zúčastnila festivalu Academy XXTH of Century Music v Paříži, kde měla možnost studovat současnou hudbu pod dohledem P. Bouleze a Ensemble contemporary. V dubnu r. 2000 byla pozvána na 10. ročník Mezinárodního Hudebního Festivalu "Porozumění" do Polska, kde provedla houslový koncert J.N. Hummela s anglickým dirigentem Gregory Rosem.

Zúčastnila se letních kurzů v Semmeringu (Rakousko), kde obdržela cenu Bohuslava Martinů, Leoše Janáčka, Bély Bartóka za nejlepší provedení houslových sonát. V rámci programu Socrates- Erasmus v roce 2001 získala stipendium na zahraniční stáž do Weimaru, kde studovala u prof. M. Malinina.

V roce 2003 byla členem Pražské komorní filharmonie, kde měla možnost vystupovat i sólově. v letech 2007 až 2010 byla členkou Kvarteta Martinů. V současné době zastává post zástupce koncertního mistra v České filharmonii.

Jan Keller - violoncello
Markéta Janáčková - klavír