O nás
Novinky
Fotogalerie
Videa
Diskografie
Hudební ukázky
Repertoár
a programové varianty
Napsali o nás
Kontakt
TOPlist
TOPlist

Markéta Janáčková

klavíristka a hudební režisérka, vystupuje jako sólistka a komorní hráčka na koncertních pódiích u nás i v zahraničí – Španělsko, Francie, Německo, Dánsko, Švédsko, Maďarsko, Itálie, Belgie, Kanada, Kypr, Ukrajina, Čína. Vystupovala s Pražským komorním orchestrem, Moravskou filharmonií Olomouc, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín aj. Je držitelkou ceny Naděždy Pochlebinové - Sažinové, která je udělována nejlepším absolventům AMU oboru klavír.

Pravidelně se již od roku 1999, kdy byla pozvána k účasti na mezinárodním projektu " Zum Gedenken an die Theresienstadter Komponisten“ (Hamburk, Praha), věnuje tematice židovských „terezínských“ autorů. S díly terezínských autorů vystoupila v Německu, Dánsku a rovněž na koncertě v Terezíně. Během studií byla podpořena Nadací Gideona Kleina.

Absolvovala pražskou HAMU ve třídě doc. B. Krajného, studia ukončila v roce 2000 absolventským koncertem s Moravskou filharmonií Olomouc. Po studiích se účastnila mistrovských klavírních kurzů u S.Babayana v Paříži, u J. Banowetze v Praze a studovala na Schola Cantorum v Paříži u E. Indjice.

Markéta Janáčková pravidelně nahrává pro Český rozhlas, nahrávala také pro Českou televizi, TV ZDF a Radio France. Od roku 2009 působí externě jako hudební režisérka Českého rozhlasu, od téhož roku je místopředsedkyní Fóra mladých. Věnuje se také pedagogické činnosti, vyučuje klavír na English International School Prague a překládá učebnice z angličtiny pro vydavatelství Talacko.

Irena Herajnová - housle
Jan Keller - violoncello