O nás
Novinky
Fotogalerie
Videa
Diskografie
Hudební ukázky
Repertoár
a programové varianty
Napsali o nás
Kontakt
TOPlist
TOPlist
Neděle 27.11.2011, Adventní koncert


Přímý přenos z Břevnovského kláštera je věnován Asociaci pomáhající lidem s autismem - APLA. Účinkují: T. Fischerová, M. Kubišová, J. Kačer, Janáčkovo trio, Martinů Voices, České filharmonické kvarteto, I. Kahánek, L. Brabec a Afflatus Quintet. Režie A. RezekPrvní Adventní koncert vysílaný přímým přenosem z Tereziánského sálu Břevnovského kláštera je věnován Asociaci pomáhající lidem s autismem - APLA Praha, o.s. Autismus je jednou z nejzávažnějších poruch mentálního vývoje.
Důsledkem poruchy je, že dítě od narození dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá. Péče o lidi s autismem se považuje za nejnáročnější, protože je nutný neustálý dohled a podpora. Časté je také agresivní chování takto postižených lidí. A právě autistům s nezvladatelným chováním APLA poskytuje péči v Domově Libčice. Objekt mají pronajatý a z darů našich diváků potřebují dům odkoupit a vybudovat přístavbu, aby zde mohli být umístěni další klienti, kteří jsou zatím na čekací listině a pro které není místo v žádném jiném zařízení.
V pořadu účinkují: T. Fischerová, M. Kubišová, J. Kačer, Janáčkovo trio, Martinů Voices, České filharmonické kvarteto, I. Kahánek, L. Brabec, Afflatus Quintet. Režie A. Rezek.

Odkaz na celý koncert v archivu České televize

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10317863227-adventni-koncerty-2011/211562224300001/